Χρήση του Πληροφοριακού Συστήματος ΟΠΣΥΔ

ΟΠΣΥΔ

Σχολικό έτος 2015-2016

Οι υποψήφιοι αναπληρωτές μειονοτικού προγράμματος μειονοτικών σχολείων κλάδου ΠΕ73, πρέπει να παρακολουθούν τις ανακοινώσεις που αναρτώνται στην ιστοσελίδα ΟΠΣΥΔ και να προβαίνουν στις ανάλογες ενέργειες (π.χ. τροποποίηση στοιχείων φακέλων εκπαιδευτικών). Για τους υποψήφιους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ73 που δεν έχουν προϋπηρεσία, αφού μπουν στην ίδια ιστοσελίδα χρειάζεται να αποκτήσουν κωδικούς και ταυτόχρονα να καταθέσουν τα δικαιολογητικά τους (πτυχίο κ.λ.π.) στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης της περιοχής κατοικίας τους η οποία θα τα διαβιβάζει στο ΥΠΠΕΘ.  Το ίδιο ισχύει και για τα συμπληρωματικά δικαιολογητικά (ειδικές κατηγορίες) όλων των υποψήφιων αναπληρωτών.

Για θέματα αιτήσεων υποψηφίων αναπληρωτών παρακαλούμε να απευθύνεστε στο τηλέφωνο: 2551 355 349

Σάββατο 11 Μαϊου 2024