Σχολικές μονάδες

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμια Εκπαίδευσης του Νομού Έβρου εποπτεύει και συνεργάζεται με 158 σχολικές μονάδες (Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία).

Μέσα από τις παρακάτω επιλογές μπορούν να αναζητηθούν:

1) Εγγραφα του Υ.ΠΑΙ.Θ και της Διεύθυνσης για την λειτουργία των σχολικών μονάδων.  2) Πληροφορίες για εγκεκριμένα από το υπουργείο προγράμματα όπως των σχολικών δραστηριοτήτων, μαθητικών διαγωνισμών κ.α.  3) Στοιχεία επικοινωνίας, μοριοδότησης και προβολή φωτογραφικού υλικού των σχολικών μονάδων.  4) Πληροφορίες και χάρτες με τα όρια των σχολικών περιφέρειων. 5) Οδηγός χρήσης με εικόνες για το πληροφοριακό σύστημα MySchool. 6) Χρήσιμοι σύνδεσμοι για το προσωπικό και τη διεύθυνση της σχολικής μονάδας. 7) Εγκεκριμένο από το υπουργείο ψηφιακό υλικό για τη χρήση του στις σχολικές μονάδες.

Υποκατηγορίες

Σάββατο 27 Απριλίου 2024