Ηλεκτρονική αίτηση για έκδοση βεβαιώσεων

Αίτηση έκδοσης βεβαιώσεων

Ηλεκτρονικές υπηρεσίες

Η φόρμα του συγκεκριμένου άρθρου προσφέρει την δυνατότητα αποστολής ηλεκτρονικής αίτησης των εκπαιδευτικών της Διεύθυνσής μας για την έκδοση βεβαιώσεων από το φορέα μας. Η αίτηση μπορεί να γίνει είτε από μόνιμο είτε από αναπληρωτή εκπαιδευτικό.

Για την υποβολή της ηλεκτρονικής αίτησης απαιτείται η σωστή συμπλήρωση των πεδίων της παρακάτω φόρμας και συγκεκριμένα το Ονοματεπώνυμο, τον ΑΦΜ για τους αναπληρωτές ή τον Α.Μ. για τους μόνιμους. Επίσης ο ενδιαφερόμενος πρέπει να επιλέξει τον τύπο της βεβαίωσης που επιθυμεί και τον τρόπο παραλαβής της. Προσοχή: Βεβαιώσεις ή άλλα έγγραφα με προσωπικά στοιχεία δεν αποστέλλονται με e-mail από την υπηρεσία μας σε διευθύνσεις εκτός του Π.Σ.Δ.(sch.gr). Για την αποστολή της βεβαίωσης ή άλλου εγγράφου με e-mail παρακαλούμε για τη συμπλήρωση της διεύθυνσης του προσωπικού λογαριασμού στο Π.Σ.Δ. (ονομαχρήστη@sch.gr) ή της αντίστοιχης του σχολείου τοποθέτησης (mail@ονομασχολειου.evr.sch.gr)

Α.Προσωπικά στοιχεία εκπαιδευτικού
Για παραλαβή βεβαίωσης με e-mail ΜΟΝΟ λογαριασμός του Π.Σ.Δ. (XXX@sch.gr)
Αριθμός τηλεφώνου επικοινωνίας
Α.Μ. (μόνιμος) ή Α.Φ.Μ. (αναπληρωτής)
Συμπληρώνεται ΜΟΝΟ σε περίπτωση έκδοσης βεβαίωσης συνυπηρέτησης
Β.Επιλογή τύπου βεβαίωσης και τρόπου παραλαβής
Επιλέξτε τον τύπο βεβαίωσης
Επιλέξτε τον τρόπο παραλαβής της βεβαίωσης
name:text,surname:text,namefather:text,email:email,phone:tel,specialty:text,amorafm:number,notrobot:norobot,

Παρακαλούμε το αίτημα για την έκδοση οποιασδήποτε βεβαίωσης ή πιστοποιητικού να γίνεται για σημαντικό λόγο. Το αίτημα πρωτοκολλείται με τον κωδικό της φόρμας που σας κοινοποιείται με e-mail (τηλ.επικ. 2551355315).

Υπεύθυνο για την έκδοση των βεβαιώσεων και των πιστοποιητικών για το μόνιμο προσωπικό της υπηρεσίας μας είναι το τμήμα Προσωπικού (τηλ.επικ. 2551355345-346-347), ενώ για τους αναπληρωτές των προγραμμάτων ΕΣΠΑ η καταχωρίστρια ΕΣΠΑ και η προϊσταμένη του τμήματος Οικονομικού (τηλ.επικ. 2551355369). Τεχνική υποστήριξη της υπηρεσίας έχει το Τμήμα Πληροφορικής (τηλ.επικ. 255135517-318).

Για τη χορήγηση βεβαιώσεων ή πιστοποιητικών που δεν περιλαμβάνονται στη λίστα του τύπου συμπληρώστε τη φόρμα ερωτημάτων της υπηρεσίας μας ή στείλτε με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου συμπληρωμένη μια αίτηση (με σάρωση) για το ζητούμενο έγγραφο.

Ηλεκτρονική πύλη επικοινωνίας   Έντυπα Εκπαιδευτικών  Έντυπα ΕΣΠΑ 2019-20

Για ενημέρωση ως προς την μισθοδοσία μονίμων και αναπληρωτών υπάρχει η Υπηρεσία Προσωποποιημένης Πληροφόρησης Μισθοδοτούμενων Δημοσίου (είσοδος με στοιχεία λογαριασμού TAXISnet) και για την προσωποποιημένη ενημέρωση των υπηρετήσεων μονίμων εκπαιδευτικών το Online Σύστημα Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών (είσοδος με στοιχεία λογαριασμού Π.Σ.Δ.).

Υπηρεσία Προσωποποιημένης Πληροφόρησης Μισθοδοτούμενων Δημοσίου

Online Σύστημα Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών

Δείγματα βεβαιώσεων που χορηγεί η υπηρεσία μας

Έχει διαβαστεί 14875 φορές
Κυριακή 28 Απριλίου 2024

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ

Έχουμε online 44 επισκέπτες και 0 μέλη.