Ο Κόσμος της Μουσικής, Γνωρίζω – Εκφράζομαι – Δημιουργώ

Ο Κόσμος της Μουσικής, Γνωρίζω – Εκφράζομαι – Δημιουργώ

Αρ.Πρωτ.Δ/νσης: 9115/16-10-2018

Σας ενημερώνουμε ότι στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης συνεχίζεται και κατά το τρέχον σχολικό έτος 2018-2019 καινοτόμο πρόγραμμα μουσικών δραστηριοτήτων με παράλληλες δράσεις πολιτιστικού περιεχομένου που υλοποιείται σε συνεργασία με την Περιφερειακή Διεύθυνση Π.Ε. & Δ.Ε. Κεντρικής Μακεδονίας. Το πρόγραμμα πραγματοποιείται εντός του σχολικού ωραρίου, στο πλαίσιο των μουσικών- πολιτιστικών διδακτικών επισκέψεων των μαθητών με τίτλο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης - « Ο Κόσμος της Μουσικής, Γνωρίζω – Εκφράζομαι – Δημιουργώ », απευθύνεται σε μαθητές των Ε’ και Στ’ τάξεων των Δημοτικών Σχολείων και όλων των τάξεων των Γυμνασίων των νομών ευθύνης της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, αλλά και των υπολοίπων Περιφερειών της Ελλάδας που προγραμματίζουν εκπαιδευτικές επισκέψεις στη Θεσσαλονίκη και η συμμετοχή σε αυτό είναι δωρεάν.

Λήψη του εγγράφου   Λήψη της έγκρισης   Λήψη της αφίσας   Λήψη του φυλλαδίου