2η πρόσκληση για εκδήλωση ενδιαφέροντος από εκπαιδευτικούς με εξειδίκευση στην Ε.Α.Ε. για διάθεσή τους στα Κ.Ε.Σ.Υ.

Αρ.Πρωτ.Δ/νσης: 3218/18-05-2020

Προσκαλούμε τους εκπαιδευτικούς με εξειδίκευση στην Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση (Ε.Α.Ε.), όπως ορίζεται στην παρ. 1 του άρθρου 16 του ν.3699/2008 (Α' 199) όπως ισχύει, που υπηρετούν σε Τμήματα Ένταξης σχολικών μονάδων και Σ.Μ.Ε.Α.Ε. καθώς και μέλη του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) που υπηρετούν σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και σε Σ.Δ.Ε.Υ., της περιοχής ευθύνης μας, για το χρονικό διάστημα που έχει ανασταλεί η λειτουργία των ανωτέρω σχολικών μονάδων, εφόσον επιθυμούν να διατεθούν στα οικεία Κ.Ε.Σ.Υ., για την επιπλέον ενίσχυση και υποστήριξη του έργου τους, να υποβάλουν αίτηση αποκλειστικά μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (pdeamthr@sch.gr), με καταληκτική ημερομηνία υποβολής έως 19-05-2020.

Λήψη του αρχείου (Διαύγεια)