Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων 2021-2022

Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων 2021-2022

Αρ.Πρωτ.Δ/νσης: 9298/2021

Ο σχεδιασμός και η υλοποίηση προγραμμάτων Σ.Δ. (Περιβαλλοντικής, Αγωγής Υγείας, Πολιτιστικών Θεμάτων) στα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2021 - 2022.

Λήψη του αρχείου

► Η υποβολή των Σχεδίων Προγραμμάτων Σ.Δ. θα γίνεται μόνο ηλεκτρονικά, συμπληρώνοντας την αντίστοιχη φόρμα στο σύνδεσμο:

Ηλεκτρονική φόρμα Σχεδίου Προγράμματος Σ.Δ.

* Υποβολή των σχεδίων μέχρι την Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2021.

► Για την οργάνωση δραστηριοτήτων και τη δημοσίευση εργασιών στο πλαίσιο υλοποίησης των προγραμμάτων μπορεί να χρησιμοποιηθεί προαιρετικά και η Ψηφιακή Εκπαιδευτική Πλατφόρμα e-me του Π.Σ.Δ. (παρουσίαση).

Ψηφιακή Εκπαιδευτική Πλατφόρμα e-me

► Παρακαλούμε για την (προαιρετική) καταχώριση του δημοσιευμένου υλικού, που παράγεται κατά τη διάρκεια υλοποίησης των προγραμμάτων, στο αποθετήριο εκπαιδευτικού υλικού της Δ/νσης Π.Ε. Έβρου (οδηγός).

Ψηφιακό αποθετήριο εκπαιδευτικού υλικού της Δ/νσης Π.Ε. Έβρου