Δελτίο Τύπου - Παράταση Προθεσμίας για πρώτη εγγραφή στο Νηπιαγωγείο και στην Α τάξη του Δημοτικού Σχολείου

Δελτίο Τύπου

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Έβρου, ενημερώνει ότι η προθεσμία πρώτης εγγραφής στο Νηπιαγωγείο και στην Α’ τάξη του Δημοτικού Σχολείου έχει παραταθεί, έπειτα από σχετική εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ έως και την Τετάρτη 31 Μαρτίου 2021.

Οι ενδιαφερόμενοι γονείς/κηδεμόνες καλούνται να επικοινωνήσουν με τις σχολικές μονάδες της περιοχής τους ώστε να ενημερωθούν για τη διαδικασία εγγραφής.

Λήψη του Δελτίου Τύπου