Ευχαριστήριο στο ίδρυμα Ευγενίδου

Ευχαριστήριο στο ίδρυμα Ευγενίδου ( (c) blogs.sch.gr/6dimorest)

Αρ.Πρωτ.Δ/νσης: 10147/10-11-2020

Η Δ/ντρια Π.Ε. ΕΒΡΟΥ εκφράζει τις θερμές ευχαριστίες στο Ίδρυμα Ευγενίδου για την πολυετή και ανιδιοτελή χορηγία του στο 6ο Δημοτικό Σχολείο Ορεστιάδας – «Ευγενίδειο» το οποίο φέρει τιμητικά την ονομασία του ιδρύματός στο τίτλο του. Μέσα από την πολύπλευρη και διαρκή προσφορά του Ιδρύματος αποδεικνύεται εμπράκτως ότι ο εθελοντισμός και η διάθεση προσφοράς μπορεί να αποτελέσει ένα υψηλό ιδανικό.

Περαιτέρω, η πολυεπίπεδη και μακροχρόνια προσφορά του Ιδρύματος, αναβαθμίζει την εκπαιδευτική διαδικασία, συμβάλλει στη βελτίωση των συνθηκών μάθησης και διδασκαλίας, δημιουργεί κίνητρα διεύρυνσης προσωπικών στόχων των μαθητών και ενεργούς συμμετοχής τους στο εκπαιδευτικό και κοινωνικό περιβάλλον τους.