Αποσπάσεις εντός Π.Υ.Σ.Π.Ε. Έβρου

Αποσπάσεις εντός Π.Υ.Σ.Π.Ε. Έβρου

Αρ.Πρωτ.Δ/νσης: 5855/19-08-2020

Ύστερα από την ολοκλήρωση της Α' φάσης των αποσπάσεων, ενημερώνουμε ότι όσοι εκπαιδευτικοί επιθυμούν να αποσπαστούν από τη σχολική τους μονάδα σε άλλη σχολική μονάδα εντός του Π.Υ.Σ.Π.Ε. Έβρου μπορούν να υποβάλουν σχετική αίτηση. Οι αιτήσεις που υποβλήθηκαν στο διάστημα μέχρι 6 Αυγούστου 2020 δεν θα λαμβάνονται πλέον υπόψη.

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί πρέπει να αναφέρουν τους λόγους για τους οποίους αιτούνται απόσπαση και η αίτησή τους να συνοδεύεται από τα απαραίτητα δικαιολογητικά βάσει των οποίων μοριοδοτούνται, λαμβάνοντας υπόψη την υπ' αριθ. 47130/Ε2/16-04-2020 Εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ. Όσοι εκπαιδευτικοί υπέβαλαν τα δικαιολογητικά στην Α' φάση των αποσπάσεων και δεν υπάρχει κάποια μεταβολή σε αυτά δεν απαιτείται να τα υποβάλουν εκ νέου.

Οι αιτήσεις μπορούν να υποβληθούν στη Διεύθυνση Π.Ε. Έβρου με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (dipeevr@sch.gr) ή με τηλεομοιοτυπία (2551355316).

Λήψη της πρόσκλησης  Λήψη της αίτησης (MS Word)  Λήψη της αίτησης (PDF)