Πρόσκληση μελών ΕΕΠ-ΕΒΠ για υποβολή αιτήσεων αποσπάσεων σε υπηρεσίες και φορείς του Υ.ΠΑΙ.Θ. για το σχολικό έτος 2022-2023

Αρ.Πρωτ.Δ/νσης: 2779/2022

Πρόσκληση μελών ΕΕΠ-ΕΒΠ για υποβολή αιτήσεων αποσπάσεων σε υπηρεσίες και φορείς αρμοδιότητας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων για το σχολικό έτος 2022-2023.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται από τα ενδιαφερόμενα μέλη Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π.

α. αν η οργανική τους θέση βρίσκεται σε ΣΜΕΑΕ, στην οικεία Διεύθυνση Εκπαίδευσης

β. αν η οργανική τους θέση βρίσκεται σε ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. στην οικεία Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης (ΠΔΕ)

(i) Ηλεκτρονικά με αποστολή των σχετικών αρχείων (αίτησης και δικαιολογητικών) στα e-mail των υπηρεσιών που ανήκουν οργανικά.

(ii) Ταχυδρομικά (με συστημένη επιστολή) αυστηρά εντός της οριζόμενης προθεσμίας. Στην περίπτωση αυτή υποβάλλεται και φωτοτυπία δελτίου ταυτότητας.

Η αίτηση απόσπασης υποβάλλεται για έναν και μόνο φορέα ή υπηρεσία του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Λήψη του αρχείου  Λήψη της αίτησης

Ετικέτες: αποσπάσεις εεπ εβπ