Πρόσκληση προς τους εκπαιδευτικούς που υπηρετούν με θητεία στο 1ο Πειραματικό Δ.Σ. Αλεξανδρούπολης για υποβολή Αίτησης-Δήλωσης προτίμησης σχολικών μονάδων

Πρόσκληση προς τους εκπαιδευτικούς που υπηρετούν με θητεία στο 1ο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Αλεξανδρούπολης για υποβολή Αίτησης-Δήλωσης προτίμησης σχολικών μονάδων

Αρ.Πρωτ.Δ/νσης: 2882/2021

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που υπηρετούν με θητεία στο 1ο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Αλεξανδρούπολης και υπάγονται στην α’ περίπτωση της παρ. 4 του άρθ. 62 του Ν. 4692/2020, ήτοι οι «α) Εκπαιδευτικοί, οι οποίοι είχαν οριστική τοποθέτηση στο Π.Σ. ή το ΠΕΙ.Σ. ή σε άλλο σχολείο της περιοχής μετάθεσης, όπου ανήκει το Π.Σ. ή το ΠΕΙ.Σ., στο οποίο υπηρετούν και την έχασαν μετά την τοποθέτησή τους με θητεία σε αυτό, τοποθετούνται οριστικά κατά απόλυτη προτεραιότητα κατόπιν αίτησής τους σε σχολείο της βαθμίδας τους και επιλογής τους, πριν από τους υπεράριθμους της ίδιας περιοχής μετάθεσης» να υποβάλουν Αίτηση-Δήλωση (επισυνάπτεται) με τις σχολικές μονάδες προτίμησής τους από τις 13-5-2021 έως τις 18-05-2021 και ώρα 12:00.

Λήψη της πρόσκλησης  Λήψη της αίτησης-δήλωσης

Έχουμε online 207 επισκέπτες και 1 μέλος.

Διαχειριστής Ιστότοπου