Η Διεύθυνση Π.Ε. Έβρου σε αριθμούς

από Διαχειριστής Ιστότοπου
Η Διεύθυνσης Π.Ε. Έβρου σε αριθμούς

Ανοιχτά Δεδομένα

Αποτύπωση αριθμητικών στοιχείων και δεδομένων εκπαιδευτικών / ΕΒΠ / ΕΕΠ και μαθητών/-τριών των σχολικών μονάδων εποπτείας Διεύθυνσης Π.Ε. Έβρου έτσι όπως εξάγονται σε στατιστική αναφορά (στιγμιότυπο) του πληροφοριακού συστήματος MySchool σε δεδομένη χρονική στιγμή.

Δημοτικά Σχολεία
Νηπιαγωγεία
Εκπαιδευτικοί
Μαθητές/-τριες
Πηγή: Myschool /OpenData

Δημοτικά Σχολεία: Περιλαμβάνει το σύνολο των Δημοτικών Σχολείων που λειτουργούν στη δεδομένη χρονική στιγμή. Συγκεκριμένα τα Σχολεία του Ενιαίου Τύπου Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου, τα Ολιγοθέσια Δημοτικά Σχολεία, τα Σχολεία Μειονοτικής Εκπαίδευσης, τα Δημοτικά Σχολεία Ειδικής Αγωγής και το Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο.

Νηπιαγωγεία: Περιλαμβάνει το σύνολο των Νηπιαγωγείων που λειτουργούν στη δεδομένη χρονική στιγμή. Συγκεκριμένα τα Ενιαίου Τύπου Ολοήμερα Νηπιαγωγεία, τα Ιδιωτικά Νηπιαγωγεία, τα Νηπιαγωγεία Ειδικής Αγωγής.

Εκπαιδευτικοί: Περιλαμβάνει τους εκπαιδευτικούς / ΕΒΠ / ΕΕΠ (μόνιμοι και αναπληρωτές) που διδάσκουν /υποστηρίζουν μαθητές/-τριες στις σχολικές μονάδες της Διεύθυνσης Π.Ε. Έβρου στη δεδομένη χρονική στιγμή.

Μαθητές/-τριες: Περιλαμβάνει το σύνολο των μαθητών/-τριων που φοιτούν στις σχολικές μονάδες στη δεδομένη χρονική στιγμή.

Η ανανέωση των αριθμητικών δεδομένων έγινε: 18/05/2023

Έχει διαβαστεί 659 φορές
Κυριακή 28 Απριλίου 2024

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ

Έχουμε online 69 επισκέπτες και 0 μέλη.