Πρόσκληση υποβολής δηλώσεων επιλογής σχολικών μονάδων των λειτουργικά υπεράριθμων εκπαιδευτικών – Γ΄ Φάση

Αρ.Πρωτ.ΠΥΣΠΕ: 99/12-07-2018

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί των κλάδων ΠΕ70 και ΠΕ11 που χαρακτηρίστηκαν λειτουργικά υπεράριθμοι στις σχολικές μονάδες που είναι τοποθετημένοι οργανικά και δεν κατέστη δυνατό να τοποθετηθούν σε σχολική μονάδα της ίδιας ή όμορης ομάδας σχολείων με αυτό στο οποίο χαρακτηρίσθηκαν λειτουργικά υπεράριθμοι, να υποβάλουν δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων στα εναπομείναντα λειτουργικά κενά. Οι δηλώσεις μπορούν να υποβληθούν ιδιοχείρως στη Γραμματεία του ΠΥΣΠΕ Έβρου, με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (mail@dipe.evr.sch.gr) ή με τηλεομοιοτυπία (2551355346), μέχρι την Τρίτη 17 Ιουλίου 2018 και ώρα 12:00. Σε κάθε περίπτωση οι αιτήσεις πρέπει να είναι ενυπόγραφες.

Λήψη της πρόσκλησης    Λήψη των λειτουργικών κενών (2η ανακοινοποίηση στο ορθό)     Λήψη της δήλωσης

Προσωρινές τοποθετήσεις λειτουργικά υπεράριθμων εκπαιδευτικών

Λήψη του αρχείου (ανακοινοποίηση στο ορθό)    Λήψη της απόφασης (Δι@υγεια)

Οι λειτουργικά υπεράριθμοι εκπαιδευτικοί που τοποθετήθηκαν σε σχολική μονάδα και είχαν υποβάλει αίτηση απόσπασης, μπορούν εφόσον το επιθυμούν να ανακαλέσουν την αίτηση απόσπασης υποβάλλοντας σχετική αίτηση ανάκλησης μέχρι την Τρίτη 17/07/2018. Σε περίπτωση που δεν υποβληθεί αίτηση ανάκλησης, η αίτηση απόσπασης θα εξεταστεί μαζί με τις υπόλοιπες αιτήσεις εκπαιδευτικών που έχουν υποβληθεί.