18ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός «Παιχνίδι και Μαθηματικά» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας για το σχολικό έτος 2023-2024

Αρ.Πρωτ.Δ/νσης: 10221/2023

H Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία διοργανώνει υπό την αιγίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. τον 18ο Μαθητικό Διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά» του περιοδικού «Ο μικρός Ευκλείδης» για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού σχολείου.

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 5 Απριλίου 2024, ημέρα Παρασκευή, για τους μαθητές της Ε' και ΣΤ' τάξης κατά τις διδακτικές ώρες (8.15 έως 10.15), αφού προβλεφθεί από τους/τις Διευθυντές/ντριες και εκπαιδευτικούς των αντίστοιχων τάξεων αναπροσαρμογή του προγράμματος.

Όποια σχολεία επιθυμούν μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή στο διαγωνισμό, συμπληρώνοντας ηλεκτρονικά τη σχετική αίτηση στην ιστοσελίδα (site) της EME (http://www.hms.gr) μέχρι 4-4-2024 ημέρα Πέμπτη και ώρα 12πμ, προκειμένου να τους σταλούν ηλεκτρονικά με e-mail οι βεβαιώσεις συμμετοχής των μαθητών, η βεβαίωση του/της Δ/ντη/ντριας και του/της Δασκάλου/ας όπως και οι οδηγίες του Διαγωνισμού.

Λήψη των οδηγιών διεξαγωγής του διαγωνισμού | Λήψη της έγκρισης | Λήψη της χορήγησης Αιγίδας | Αίτηση συμμετοχής

Έχουμε online 144 επισκέπτες και 1 μέλος.

Διαχειριστής Ιστότοπου