Μαθητικός Διαγωνισμός Έκφρασης & Δημιουργίας με θέμα «Το όνειρο του παιδιού είναι η ειρήνη».

Αρ.Πρωτ.Δ/νσης: 4852/2022

Σας γνωστοποιούμε ότι το Προκόπειο Πολυδύναμο Εκκλησιαστικό Κέντρο, με τις ευλογίες του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Νέας Κρήνης και Καλαμαριάς, π. Ιουστίνου, προκηρύσσει Μαθητικό Διαγωνισμό Έκφρασης & Δημιουργίας, με θέμα «Το όνειρο του παιδιού είναι η ειρήνη» (Γιάννης Ρίτσος). Αποτελεί προσπάθεια προσέγγισης – σπουδής στην έννοια και στο περιεχόμενο της ειρήνης. Ο διαγωνισμός υλοποιείται στο πλαίσιο του θεσμού «Ευγένεια 2023».

Ως τελική προθεσμία υποβολής των αιτήσεων και των έργων έχει ορισθεί η 3η Απριλίου 2023.

Λήψη του αρχείου  Λήψη της αίτησης  Λήψη της έγκρισης

Λήψη όλων των αρχείων