5ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός για την Ελληνική Γλώσσα "Κλείταρχος και Βερενίκη"

Αρ.Πρωτ.Δ/νσης: -/2024

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με την Παιδαγωγική Εταιρεία Ελλάδος, προκηρύσσει τον 5ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ελληνικής Γλώσσας «Κλείταρχος και Βερενίκη» στην Α/θμια Εκπαίδευση των σχολείων όλης της χώρας (Ε’ και Στ’ τάξεων) και σχολείων του εξωτερικού όπου διδάσκεται η ελληνική γλώσσα, για το σχολικό έτος 2023-2024.

Ο διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 22 Απριλίου 2024. Η καταληκτική ημερομηνία για δηλώσεις συμμετοχής είναι η Τρίτη 16 Απριλίου 2024. Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες που φοιτούν στην Ε' και Στ΄ Δημοτικού και διδάσκονται την ελληνική ως πρώτη ή δεύτερη/ξένη γλώσσα.

Λήψη της πρόσκλησης | Λήψη της έγκρισης | Λήψη της δήλωσης | Λήψη της αφίσας | Δήλωση συμμετοχής

Κυριακή 28 Απριλίου 2024