8ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικών

8ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικών

Αρ.Πρωτ.Δ/νσης: 1586/11-02-2020

Διεξαγωγή του 8ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Φυσικών για μαθητές Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων Δημοτικού Σχολείου Η Ένωση Ελλήνων Φυσικών (Ε.Ε.Φ.) διοργανώνει: τον 8ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικών Δημοτικού. Ο διαγωνισμός αφορά τους μαθητές των Ε΄ και Στ΄ τάξεων όλων των Δημοτικών της χώρας.

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί για το επόμενο σχολικό έτος για τους μαθητές της Ε΄ και Στ΄ τάξης σε δύο φάσεις: Α΄ φάση : Πέμπτη 5 Μαρτίου 2020 (10:00-11:30) στα δημοτικά σχολεία –που θα δηλώσουν συμμετοχή– σε όλη την χώρα Β΄ φάση : (μόνο για τους 2 πρώτους μαθητές κάθε τμήματος –μετά την αξιολόγηση των γραπτών τους από τους εκπαιδευτικούς τους– από κάθε σχολείο) το Σάββατο 2 Μαΐου 2020 (10:00-11:30) σε εξεταστικά κέντρα μεγάλων πόλεων της χώρας, που θα ανακοινωθούν εγκαίρως από τους διοργανωτές.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου

Μετάβαση στην ιστοσελίδα